poniedziałek, 12 sierpnia 2013

131. śluby, urodziny i inne okoliczności...

Zanim przejdę do tego co powstało w ubiegłym tygodniu to nadrobię zaległości. Wczoraj odkryłam, że nie pokazywałam kartki, którą robiłam dla mojego taty na urodziny, a urodziny 16 lipca były. Kartka skromna - powstała w pół godziny.
Oczywiście wsadziłam w pracę mój ulubiony wykrojnik.
Pod koniec lipca powstała jeszcze jedna praca. Tym razem materiał podstawowy to kalka. Wzór znalazłam na necie, ale nie zapisałam sobie a tylko wydrukowałam. Nie wiem kto jest autorem wzoru, bo tego nie da się odczytać na moim wydruku. Dosyć mocno zmodyfikowałam oryginał i z pierwowzoru zostały tylko róże, ramka zrobiona z jednej z blaszek Pergamano.
Jeśli chodzi o kolorystykę pracy to bordowy błyszczący papier bazy z białymi dodatkami. Czego zupełnie nie widać na zdjęciach, :(
Jako że wszystkie moje plany weekendowe wzięły w łeb to zabrałam się za robotę kartkową. Udało mi się prawie wszystko co chciałam zrobić. Została jedna praca, którą mam nadzieję zrobić dziś. Ale zanim zaczął się weekend powstała pierwsza praca. Jakiś czas temu koleżanka pokazałam mi kartkę ślubną, która mnie zachwyciła. Pierwowzór mojej pracy do podziwiania na rosyjskim blogu Lioli. Tak mnie ta kartka zafascynowała, że postanowiłam zrobić swoją wersję - powstały już dwie. 
Pierwsza
Na wydruk jest nałożony "gloss accents" a na sukni pani młodej udrapowałam wstążkę, potem dorzuciłam kilka błyskotek.
Oczywiście znalazło się również miejsce dla mojego ulubionego wykrojnika a nawet wykorzystałam serduszkową płytkę do tłoczeń.
Druga powstała podobna tylko w innej kolorystyce kremowo-bordowo-złota
Na koniec zrobiłam jeszcze kartka na roczek. Kartka została zamówiona już dawno temu - na urodzinach mojej cioci (w marcu) jej koleżanka poprosiła o kartkę na roczek dla wnuka. Już wtedy wiedziałam, że to trampeczki będą. Zakochałam się w nich na blogu SCRAPCAFE - kurs z ich wykonaniem pokazała Artls. Komu się spodobały buciki to zapraszam na wspomniany kursik. Już czuję, że to nie będą ostatnie trampeczki zrobione przeze mnie. 
Na dziś tyle. Dziękuję za wszystkie komentarze, a Kacperek dziękuje za głosy oddane na Niego w konkursie. Zajęliśmy piąte miejsce :). Życzę Wam dobrej nocy :-*

Popularne posty

TOP