poniedziałek, 22 kwietnia 2013

114. wspomnienie minonego tygodnia

Dziś dwie zupełnie różne prace. Na początek chustecznik. Koleżanka poprosiła mnie o ozdobienie chustecznika dla koleżanki. Podobno mieszkanie tej pani jest w jasnych barwach - raczej w bieli, więc wybór koloru był prosty. Sam biały byłby mało ciekawy. Dołożyłam papier, który kiedyś obie z siostrą nabyłyśmy na spółkę. Jak go kupowałyśmy to nam się podobał, ale od czasu jak do nas dotarł jakoś przestał wzbudzać nasze zainteresowanie. Obie mamy po pół arkusza takowego, ale jakoś mało wykorzystujemy go w pracach, a mamy go w czterech różnych wzorach. Papier jest taki jakby ryżowy, ale grubszy. Szczerze powiedziawszy to kupowałam go z myślą o kartkach, ale jakoś nie mam do niego serca i mało z niego korzystam. Jak usłyszałam jakie mają być kolory skrzyneczki to zaraz przypomniałam sobie o papierze, który leży odłogiem. Całą skrzyneczkę pomalowałam kilkakrotnie na biało, potem dokleiłam papier, następnie nałożyłam kilka warstw lakieru i na koniec wstążeczki. Całość wygląda tak. 
Druga praca to kartka urodzinowa dla mojej ulubionej cioci. Takich ulubionych, ulubionych mam kilka. ;-) Moi rodzice mają bardzo fajne siostry i wszystkie trzy są moimi ulubionymi ciociami. No i właśnie jedna z nich w ubiegłym tygodniu obchodziła urodziny. No i zrobiłam dla niej kartkę. Niestety zdjęcia nie do końca oddają rzeczywiste kolory tej pracy, ale trudno innych już nie będzie.
Na dziś tyle. Następne rzeczy będą pewnie jeszcze w tym tygodniu, bo do soboty mam do zrobienia 4 kartki (ślub, 85 lat i dwie komunijne). Pozdrawiam i zapraszam do komentowania, za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję.

Popularne posty

TOP